136 23 December 1948. AANLEG NIEUWE ZWEMVIJVERS. Aan de Raad, Bij onze voorstellen d.d. 28 Februari 1946 no. 5, voor het uitbreiden van de Algemene Begraafplaats bebben wij onder Uw aandacht gebracht dat op den duur de thans aanwezige zwemvijvers niet behouden kunnen blijven. Deze zienswijze werd door Uw College, zoals bij de behandeling van ons voorstel bleek, vok komen gedeeld. De wetenschap dat de zwemvijvers dus eerst over enige tijd moeten verdwijnen mag echter geen aanleiding zijn om niet reeds nu aan dit belangrijke onderdeel van de gemeentelijke gezondheidszorg de nodige aandacht te besteden. Integendeel, wij beschouwen het als een gelukkige omstandigheid dat de vervanging van de zwemvijvers niet zo dringend is dat reeds onmiddellijk tot uitvoering behoeft te worden overgegaan, zodat thans in ruime mate gelegenheid bestaat de oplossing van dit vraagstuk rustig en wel overwogen voor te bereiden. Dat Uw College met deze wijze van voorbereiding instemt is reeds gebleken uit het besluit van 28 No- vember 1946 no. 47 waarbij een crediet werd verleend groot f 3.000.voor het doen van grondboringen op de terreinen gelegen oostelijk van de Sportparklaan, welk terreinen, wat de ligging betreft, zeer geschikt zijn te achten voor de stichting van de nieuwe inrichting. De boringen, welke hebben plaats gehad, hebben uit- gewezen dat de terreinen, ook wat de bodemgesteldheid betreft, geschikt zijn voor de oprichting van nieuwe zwemvijvers. Deze uitslag, waardoor dus de plaats voor de stich- ting vast staat, stelde ons in de gelegenheid te begin- nen met de voorbereidingen voor het eigenlijke werk, de inrichting en de indeling van de zwemvijvers. Bij deze voorbereidingen laten wij ons leiden door de overweging dat de plannen eerst over enige jaren kun- nen worden uitgevoerd en dat er dus naar gestreefd dient te worden dat de zwemvijvers, die een lange reeks van jaren dienst moeten doen, op het tijdstip van in

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 27