136 23 December 1948. gebruikneming nog als modern liefst zeer modern kunnen worden aangemerkt. Een en ander was voor ons aanleiding om ook, in samenwerking met het Bestuur van de Stichting tot Exploitatie van Bad- en Zweminrichtingen, enige aîs zeer goed bekend staande zwembaden in ogenschouw te nemen en kennis te nemen van de ervaringen welke in die inrichtingen waren opgedaan. Daar het evenwel niet in de bedoeling ligt alhier een zwembad te stichten, dat als het ware een copie is van een elders aanwezige inrichting, hebben wij aan de heer H. Wesselo, architect te Bussum, verzocht een ontwerp te maken voor nieuwe zwemvijvers in deze gemeente. De heer Wesselo, die op dit gebied een grote bekendheid geniet, heeft ons zijn schetsplan onlangs doen toekomen. Wij hebben dit voor U ten Raadhuize ter inzage gelegd. Het is een project dat veel aantrekkelijks heeft en een oplossing geeft, welke zeker als ..oorspronkelijk" kan worden aangemerkt. Dit verheugt ons omdat daar- door een belangrijke voorwaarde aanwezig is om aan onze nieuw-e inrichting een eigen karakter te geven. Hoewel het uitsluitend in de bedoeling ligt U thans slechts een crediet te vragen voor het aanbrengen van een beplanting en de daarmede verband houdende grondwerken, op het terrein dat voor de stichting der zwemvijvers is bestemd, menen wij toch dat de behan- deling van dit onderwerp alleen goed tot haar recht kan komen wanneer ook enige mededelingen worden gedaan omtrent verschillende punten welke moeten worden in acht genomen bij de voorbereiding van de plannen, de zwembaden zelf betreffende. Uit het overgelegde plan blijkt dat de inrichting is geprojecteerd in de breedte langs de Sportparklaan en niet in de diepte, zoals aanvankelijk in het voornemen lag. Thans bestaat de mogelijkheid tot het projecteren van de nodige ruimten voor zonnebaden, voor de bouw van bassins voor separaat en gemengd zwemmen, voor schoolzwemmen, voor wedstrijdbanen en voor een zgn. poedelbassin. Omtrent deze punten wordt thans nog geen voorstel gedaan; dit komt eerst aan de orde wan- neer over enige jaren tot de bouw van de zweminrich- ting moet worden overgegaan. Op dit ogenblik dient te

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 28