131 23 December 1948. qeheel los te laten. Luxe-vermaak in nachtclubs, dan- cings e.d. en sportevenementen, welke een overwegend sensationeel karakter dragen, lager te belasten dan bioscopen acht hij niet redelijk. Bij deze circulaire werd het voornemen om de vermakelijkheidsbelasting te be- trekken in de belastingen, welker hoogte van invloed zal zijn op de uitkering uit het gemeentefonds gehand- haafd, zodat een niet verhoogd tarief zal worden be- schouwd als een vermindering van belastingdruk het- geen tengevolge zal hebben, dat de uitkering krachtens de noodvoorziening gemeentefinanciën zal dalen. Hoewel bij laatst bedoelde circulaire het oorspronke- lijke dwingende karakter van de Ministeriële bemoeiïng is verzacht, zijn wij van oordeel, dat ook thans nog de gemeentelijke zelfstandigheid op dit terrein onvoldoende wordt geëerbiedigd. Dasrnevens valt op te merken dat, ook afgezien van dit bezwaar, noodzaak om wijziging te brengen in onze verordening niet aanwezig is. Immers in onze gemeente komen vermakelijkheden, waarvoor de Min-sters het 50 tarief zouden wensen te zien ingevoerd, niet voor. Bioscopen zijn hier niet en de enkele films, die hier worden gegeven, zijn in de regel van cultureel of opvoedend karakter, waarvoor meestentijds vrijstelling van belasting wordt verleend. De enkele maal, dat hier een andere film zou worden vertoond, wettigt een verhoging niet, temeer waar hier extra kosten zouden moeten worden gemaakt voor in- richting en transport. Het verhogen van de belasting voor kermisinrichtingen e.d. stuit af op het bezwaar, dat deze inrichtingen zwaar belast worden met hoge transportkosten waarop de Minister reeds heeft ge- Voor verhoging van belasting zouden slechts enkele catagoriën van vermakelijkheden overblijven, welke in hoofdzaak worden gegeven door plaatselijke amateurs- vsrsnigingcn, dic ecn verhogingf belasting niet kun- nen dragen. Het vorenstaande heeft ons aanleiding gegeven U mede te delen, dat van ons College geen voorstellen zijn te verwachten tot wijziging der verordening op de vermakelijkheidsbelasting. Het niet verhogen dezer belasting zal practisch geen financiële nadelen opleveren, wat betreft de uitkering

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 7