132 23 December 1948. GASLEVERINGSOVEREENKOMST MET BEN NEBROEK. Aan de Raad, De gasleveringsovereenkomst met de gemeente Ben- nebroek loopt op 11 Januari 1949 af. Er bestaat, naar ons oordeel, geen bezwaar tegen deze overeenkomst opnieuw voor 10 jaar te verlengen, mits een wijziging wordt gebracht in de prijs voor de openbare verlich- ting. In 1938 werd overeengekomen, dat de prijs voor een gewone nachtlantaarn zou bedragen 40.en voor een gewone avondlantaarn 30.Hierin waren de kosten van het gasverbruik, bediening, onderhoud, enz. verdisConteerd. In verband met de in 1949 vermoedelijk te betalen inkoopprijs van het gas en de stijging van de kosten van onderhoud en bediening kunnen genoem- de bedragen niet gehandhaafd blijven en behoren deze te worden verhoogd tot respectievelijk 80.en 60. per jaar voor gewone 3-pitslantaarns. Het gemeentebestuur van Bennebroek is bereid de overeenkomst weder voor 10 jaren te verlengen en gaat er mede accoord, dat de prijs voor de straatverlichting wordt verhoogd als hiervoor is aangegeven. Het is echter niet gewenst de bepalingen omtrent de straatver- lichting weder voor een tijdvak van 10 jaren vast te leggen, omdat het zeer wel mogelijk is, dat de prijzen dan tussentijds herziening behoeven, terwijl het voorts denkbaar is, dat de gasverlichting door Bennebroek wordt omgezet in een electrische verlichting. Het is daarom beter de bepalingen, die betrekking hebben op de straatverlichting, uit de overeenkomst te lichten en voor dat doel een afzonderlijke overeenkomst te sluiten, die van jaar tot jaar kan worden opgezegd. Op grond van het vorenstaande geven wij U in over- weging over te gaan tot de vaststelling van de beide hierbij gevoegde ontwerp-besluiten. De commissie voor de bedrijven kan zich met deze voorstellen geheel verenigen. Heemstede, 9 December 1948. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, l.b. De secretaris, Westra, I.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1948 | | pagina 9