6 27 Januari 1949. UITBREIDING ELECTRICITEITSBEDRIJF. Aan de Raad, Als gevolg van het toenemend stroomverbruik voor industriële doeleinden, de vermeerdering van het aantal woningen en de te verwachten opheffing der rantsoe- neringsmaatregelen zal binnen enkele jaren voor ver- schillende objecten van het electriciteitsbedrijf de grens hunner capaciteit bereikt worden, hetgeen uitbreiding van de bestaande installaties noodzakelijk maakt. Met het oog op de lange levertijd van het benodigde mate- riaal zal reeds thans tot bestelling en gedeeltelijk vooruitbetaling daarvan dienen te worden overgegaan. In de eerste plaats zal een hoofdmeet- en schakel- station moeten worden gebouwd. Over de inrichting van dit station en de daarin op te stellen apparatuur werd volkomen overeenstemming bereikt met het G.b.B. te Haarlem, hetgeen nodig was in verband met de wijzi- gingen en uitbreidingen van het Haarlemse net. De totale bouwkosten van het station zijn, in overleg met het bedrijf voor Openbare Werken, jjeraamd op Als plaats van vestiging zou kunnen worden benut een aan de gemeente toe- behorend terrein, gelegen aan de Over- boslaan ter groote van ongeveer 432 nb. waarvoor een prijs bepaald kan worden van In het station zal worden geplaatst: a. een schakel- en meetbatterij, fabrikaat Hazemeyer Hengelo, waarvan de kos- ten bedragen b. een transformatorinstallatie voor de voeding van het laagspanningsnet, kosten c. een accumulatorbatterij met gelijk- richter, kosten Voor montagekosten en onvoorziene uitgaven wordt geraamd f 35.UUU. 4.000.— 89.220.— 6.000, 5.000, 8.000.-

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 13