4 27 Januari 1949. sen voortvloeien, niet uit de gewone subsidie betaien. Zij verzoekt ons daarom voor genoemd doel voor 1949 een extra-bedrag beschikbaar te willen stellen van f 2.000.waarbij dan uitgegaan is van de gedachte, dat drie groepen gevormd zullen kunnen woraen, Van dit bedrag is f 250.nodig voor uitbreiding van de inventaris en de 'rest voor zaalhuur, salaris leerkracht en sociale lasten. Wij stellen dit initiatief van de commissie zeer op prijs en zouden het toejuichen wanneer zou blijken, dat met het scheppen van de mogelijkheid voor het hou- den van deze cursussen in een behoefte wordt voor- zien. Uiteraard kan de commissie moeilijk nu reeds defini- tief aangeven welke belangstelling hiervoor zal bestaan, en beperkt zij zich tot het ramen van de kosten voor drie groepen. Mocht blijken dat de belangstelling van die aard is dat met drie groepen niet zal kunnen worden volstaan, zodat een aanvullend crediet nodig zou zijn, dan is dat een bewijs teméér, dat inderdaad in een be- staande behoefte wordt voorzien. De kosten voor iedere groep meer dan drie zijn te stellen op rond f 600. De commissie zal zich op dit gebied echter niet beper- ken tot cursussen van de sfuderende jeugd. Ook voor de meisjes, welke, evenals de reeds genoemde categorie, niet in de gelegenheid zijn tot het volgen van huishoud- onderwijs aan de Huishoudscholen, doordat zij na het verlaten van de lagere school op kantoren of bedrijven werkzaam zijn, heeft de commissie korte cursussen voorbereid, die echter geheel bekostigd zullen kunnen worden uit de reeds bestaande subsidie van rijk en ge- meente. Wij vertrouwen, dat de bovenomschreven plannen ook uwe volle instemming zullen hebben. Waar de commissie gaarne spoedig met dit werk zou willen be- ginnen, stellen wij U voor het Voor 1949 gevraagde be- drag van f 2.000.beschikbaar te willen stellen, welk bedrag door ons op de begroting voor dat jaar zal worden uitgetrokken. Blijken de cursussen voldoende levensvatbaarheid te bezitten, dan zal daarmede na 1949 natuurlijk worden doorgegaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 8