23 24 Februari 1949. RUILING VAN GROND „MEER EN BERG". Aan de Raad, Zoals U bekend is werd het herenhuis met omlig- gend terrein behorende tot de buitenplaats ,,Meer en Berg" op 26 April 1946 verkocht aan de St. Hippolytus- stichting te Delft en het overblijvende gedeelte van deze buitenplaats op 19 November 1948 overgedragen aan deze gemeente. Bij de akte van overdracht van het verkochte aan de St. Hippolytusstichting werd gevestigd de erfdienst- baarheid van weg voor alle rij- en voertuigen en voet- gangers ten laste van de meest noordelijk gelegen weg van de twee wegen, welke uitkomen op de Herenweg; deze bepaling brengt grote bezwaren met zich voor een goede indeling als wandelbos van het door de gemeente aangekochte terrein. Wij hebben daarom overleg gepleegd met de ver- tegenwoordiger der Stichting, waarna is overeengeko- men dat genoemde erfdienstbaarheid wordt opgeheven en daarvoor in de plaats wordt gevestigd een zelfdc erfdienstbaarheid ten laste van de bestaande, meer zui- delijk gelegen weg, welke uitkomt op de Herenweg tegenover de Manpadslaan. Teneinde een meer regelmatige begrenzing van het terrein te verkrijgen zijn tevens onderhandelingen ge- voerd over ruiling van enkele percelen grond, welke in groene en oranje kleur op de voor U ten Raadhuize nedergelegde kaart zijn aangegeven. Voor de opper- vlakte terrein, welke de St. Hippolytusstichting meer verkrijgt dan zij afstaat, zal door haar een toegift wor- den betaald van f 6.200.terwijl ook de kosten aan de overdracht verbonden geheel voor rekening der Stichting komen. Door deze regeling wordt het voor openbaar wandelbos bestemde gedeelte met ruim 3900 M2 vergroot, terwijl het af te stane gedeelte niet als zodanig was bestemd.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 23