17 24 Februari 1949. STICHTING OPENBARE KLEUTERSCHOOL. Aan de Raad, Toen in 1946 de openbare kleuterklassen werden geopend, kon één daarvan tijdelijk worden onderge- bracht in het gebouw van de Bronsteeschool U.L.O. Dit was mogelijk, omdat het aantal leerlingen van deze school in de oorlogsjaren was verminderd. Daarin is echter een verandering ten gunste ingetreden. Was het laagste aantal leerlingen enkele jaren terug 155, thans bedraagt dit 222, terwijl verdere stijging te verwachten is. De Bronsteeschool heeft nu, wil zij haar taak naar behoren vervullen, de beide bij de kleuterklas in ge- bruik zijnde lokalen binnenkort weer zelf dringend nodig. Er moest dus worden uitgezien naar een andere huisvesting voor de kleuterklas, waarbij tevens een punt van overweging is, dat, door de stijging van het geboortecijfer der laatste jaren, in het algemeen binnen enkele jaren meer schoolruimte nodig zal zijn. De Directeur van Openbare Werken heeft ons een schetsplan voor de bouw van een semi-permanent schoolgebouwtje voorgelegd van twee leslokalen en een speellokaal, te bouwen op het bij de Crayenesterschool behorende en aan de gemeente in eigendom toebe- horende speelveld. Een voor U ter inzage liggende tekening geeft aan, hoe en waar dit plan is gedacht. Het geheel lijkt ons een gunstige oplossing, mede omdat deze kleuterschool dan komt in de onmiddellijke omgeving van een openbare lagere school. fn deze te stichten kleuterschool kan eventueel ook de centrale kleuterklas uit de Dreefschool worden ondergebracht. Behalve genoemd schetsplan is voor U ter inzage gelegd een begroting van de kosten, alsmede een korte opgave van de wijze van uitvoering. Voor het geheel zal naar schatting een crediet nodig zijn van 48.000.hetwelk wij U hierbij voorstellen te onzer beschikking te stellen. Uiteraard is voor deze bouw de goedkeuring van hogere instanties nodig, doch het komt

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 7