24 31 Maart 1949 wensen wij de prijs van 21 cent per kWh te verlagen tot 19 cent. In overeenstemming hiermede is het vastrecht van 3.60 per maand te verlagen tot /3.10. De geleidelijke afschaffing van de meterhuren menen wij voor 1949 verder te moeten toepassen door het hef- fen van huur voor de éénfaze-electriciteitsmeters van 1Q ampêre of minder te laten vervallen. De voorgestelde tariefsverlaging, gepaard met dit voorstel inzake de meterhuren, leidt tot een prijsverla- ging van de hoeveelheid electrische stroom, die als eer- ste levensbehoefte kan worden aangemerkt met ten- minste tien procent. De financiële gevolgen van deze maatregelen zijn voor het duinwaterbedrijf 1440.en voor het electrici- teitsbedrijf 49200,totaal dus 50640,per jaar. De wijziging van de tarieven kan zich echter helaas niet hiertoe beperken. In verband toch met de intrek- king der regeringssubsidie op de steenkolen is de kolen- prijs van 30.per ton verhoogd tot 37,80 per ton. De bedrijven zien daardoor hun uitgaven stijgen met rond 74.500,per jaar. In aansluiting op de verhoging van de kolenprijs is voorts door de regering bepaald, dat de gasprijs met 2 cent per M3 verhoogd kan worden. Na de maatregelen die ten opzichte van de tarieven reeds zijn getroffen en die U hierboven worden voorgesteld, zal in onze ge- meente aan een verhoging van de gasprijs met 2 cent per M3 niet kunnen worden ontkomen, temeer niet, nu nog niet vaststaat, of ook de electriciteitsprijs verhoogd zal mogen worden. Blijkt dit wel toelaatbaar, dan zal nader worden over- wogen tot welke maatregelen dit aanleiding dient te geven. Wlj vestigen er de aandacht op dat met de ver- hoging van 2 cent de gasprijs onzer gemeente nog be- tekenend lager is, dan die welke volgens de regerings- voorschriften toelaatbaar is. Een gasprijsverhoging van 2 cent per M3 betekent voor het bedrijf een meerdere bate van rond 80.000, terwijl daartegenover de gemeente ruim 5000,meer voor de straatverlichting zal moeten betalen, zodat hier- mede de gevolgen van de kolenprijsstijging worden

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 10