28 31 Maart 1949 CREDIET VOOR WATERCLOSETS IN GEMEENTEWONINGEN. Aan de Raad,' Blijkens een door ons van het bestuur der Woning- bouwvereniging ,,de Haemstede' ontvangen schrijven, overweegt dit reeds tal van jaren om voor zover nog niet aangebracht -alle bij de Vereniging in be- heer zijnde gemeentewoningen van waterclosets te doen voorzien. In de oorlogsjaren was dit niet uitvoerbaar en ook vorig jaar waren nog niet voldoende materialen beschikbaar, zodat directe uitvoering nog niet mogelijk was. Bij genoemd schrijven raamde het bestuur de kosten op 22.500.met inbegrip van de aanvoerleiding, luikje in de vloer, afsluiter en aftapkraan, breekwerk en voor 31 uitgebouwde privaten de kosten van binnen- beleding met luchtisolatie van nog nader vast te stellen materiaal. Wij stelden dit verzoek in handen van de Directeur van Openbare Werken, die echter het aanbrengen van de genoemde binnenbekleding achterwege zou willen laten. De afmetingen van deze privaten zijn z.i. zo miniem, dat er geen behoorlijke bekleding kan worden aangebracht en zelfs indien dit wel mogelijk was, zou- den deze uitgebouwde privaten nog niet geheel vorstvrij zijn. De bewoners van de woningen met de uitgebouwde privaten zullen dus, wanneer closets worden geplaatst, deze bij vorst moeten aftappen en hiervoor geheel aan- sprakelijk moeten zijn. Het zal gewenst zijn hen dit schriftelijk te doen bevestigen alvorens tot plaatsing over te gaan. Ook in uwe vergadering is meerdere malen op het aanbrmgen van waterclosets aangedrongen en wij zijn van oordeel, dat hierin zodra dit mogelijk is, dient te worden voorzien. Van de 33 woningen aan de Balistraat is reeds één woning van een Closet met waterspoeling voorzien, en 8 woningen van een closet zonder waterspoeling.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 19