24 31 Maart 1949 BEGROTINGEN 1949. Aan de Raad. Hierbij hebben wij de eer U ter vaststelling aan te bieden de ontwerp-gemeentebegroting voor het jaar 1949, met de daarbij behorende ontwerp-begrotingen voor de bedrijven en diensten. De ontwerp-gemeente- begroting sluit, voor zover de gewone dienst betreft, in inkomsten en uitgaven met 'n bedrag van 2.771.100,38. Hoewel wij ons bij de samenstelling van deze begro- ting in verschillende opzichten beperkingen hebben op- gelegd. bleek het toch niet mogelijk, deze te doen sluiten, zonder aanwending van bijzondere baten, zodat nog niet van reëel sluitende begroting gesproken kan worden. Dit is immers eerst het geval wanneer een dergelijk mid- del niet behoeft te worden aangewend. Krachtens circulaire d.d. 2 December 1947 van de Minister van Binnenlandse Zaken wordt in deze begro- ting geen saldo opgenomen van de voor-vorige dienst. Dit saldo moet, na administratieve overboeking naar de direct volgende dienst, gereserveerd worden op de kapi- taaldienst. Van dit gereserveerde saldo wensen wij nu /50.000.te benutten om de begroting voor 1949 te doen sluiten. Bij bestudering van de begroting zult U zien, dat meerdere posten betekenend moesten worden verhoogd, of wel als een gevolg van regeringsmaatr'egelen (pen- sioensbijdragen en pensioensverhaal)of van besluiten van Uw college b.v. ten opzichte van het personeel, ver- strekte credieten voor buitengewone werken, normale stijging van uitgaven e.d. Dat het tekort niettemin niet groter is dan genoemde 50.00,-, is voor n zeer belang- rijk deel een gevolg van de mededeling van de Minister van Financiën, dat stijging van de middelen van het gemeentefonds doet verwachten dat de algemene uit- kering uit dat fonds 20% hoger geraamd zal kunnen worden. Bij de aanbieding van de begroting voor 1948 hebben wij U omtrent het ontwerp van de wet Noodvoorziening voor de gemeentefinanciën nadere mededelingen gedaan.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 5