24 31 Maart 1949 mene middelen der gemeente. Door de exploitatie te belasten met de lagere annuïteit zal op de exploitatie een voordelig saldo ontstaan, hetwelk ook aan de te vormen reserve behoort te worden toegevoegd, zolang deze niet een omvang van viermaal de jaarhuur der woningen heeft bereikt. Bij de begroting is uitgegaan van de gedachte dat de gemeente zelf deze reserve zal kunnen beheren, omdat zij zelf de nieuw gebouwde woningen exploiteert en is gerekend op een storting van 7% van de jaarhuur in bedoelde reserve, terwijl de exploitatie belast zal wor- den met de door de gemeente zelf verschuldigde annuïteit. Het leek ons goed, U in het kort met de gewijzigde bijdrageregeling op de hoogte te stellen. Uiteraard. heeft een verdere bouw van nieuwe woningen, ter ge- deeltelijke opvanging van het bestaande woningtekort, onze volle aandacht. In dit opzicht zijn wij evenwel af- hankelijk van het aan onze gemeente toe te stane bouw^ volume. Bij de vaststelling van de begroting voor het dienst- jaar 1947 aanvaardde Uw Raad in beginsel ons voorstel, om in een aantal etappes voor gas, water en electriciteit tarieven in te voeren, waarbij een zekere hoeveelheid verband houdende met de gezinsgrootte wordt be- schouwd als noodzakelijke levensbehoefte, die tegen lager prijs aan de bevolking geleverd zal worden. Voorts werd daarbij uitgegaan van de gedachte, dat de meter- huur voor de kleinere verbruikers zou worden afge- schaft. Als eerste uitwerking van deze gedachte is het vorige jaar bepaald, dat aan gezinnen van 14 personen 24 en aan gezinnen van 5 of meer personen 36 M3 water tegen 15 cent per M3 zal worden geleverd. Het komt ons gewenst voor, deze regeling thans aan te vullen met de bepaling, dat aan gezinnen van 7 of meer personen 48 M3 ad 15 cent zal worden geleverd. Voorts beogen wij thans, de prijs van de hoeveelheid electrische stroom, die als eerste levensbehoefte kan worden aangemerkt, met 2 cent per kWh te verlagen. Deze hoeveelheid menen wij voorlopig voor elk gezin te moeten bepalen op 300 kWh per jaar. Voor dit kwantum

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 9