34 12 Mei 1949 ,b. Zonder bevoegdheid M.O.: in het bezit van de akten nuttige- en fraaie handwerken, of van een naar het oordeel van burgemeester en wethouders gelijk te stellen bevoegdheid: 102.per wekelijks lesuur van 60 minuten en per jaar, met 8 tweejaarlijkse verhogingen van 6,-tot een maximum van 150.per wekelijks lesuur per jaar. Artikel 3. Op de vakonderwijzers, in de artikelen 1 en 2 ge- noemd, zijn bovendien van toepassing de bepalingen zoals die voor onderwijzers bij het lager onderwijs gel- den met betrekking tot kindertoelage, huwelijkstoelage, ingang periodieke verhogingen, afronding van wedden en uitbetaling van wedden bij verlof tot afwezigheid. Artikel 4. Voor periodieke verhogingen tellen mede: a. de diensttijd welke bij de berekening van de jaar- wedde van een onderwijzer bij het lager onderwijs in aanmerking komt. b. de diensttijd als vakonderwijzer aan een lagere school of aan een door burgemeester en wethouders aan te wijzen onderwijsinrichting. c. de diensttijd als leraar bij het middelbaar-, voor- bereidend-, hoger- of nijverheidsonderwijs. Diensttijd, gelijktijdig in meer dan één betrekking doorgebracht, telt bij de berekening van de jaarwedde slechts éénmaal mede. Diensttijd, welke reeds met pensioen is vergolden, blijft voor de berekening van de voor periodieke ver- hogingen geldige diensttijd buiten aanmerking. Artikel 5. Waar in deze verordening wordt gesproken van ,,vakonderwijzer", worden daaronder zowel mannelijke als vrouwelijke leerkrachten verstaan. Artikel 6. Deze regeling wordt geacht in werking te zijn ge-

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 3