36 12 Mei 1949. EFFICIEN CY-ONDERZOEK. Aan de Raad, Uit de bestudering van de begrotingen voor het lopende jaar, in vergelijking met die van voorafgaande jaren, zal U gebleken zijn, dat de uitgaven zich in stijgende lijn bewegen, sommige zelfs in zeer sterke mate. Voor een groot deel vindt die stijging zijn oor- zaak in de hogere materiaalprijzen en verder in de stijging van de salari-ssen en lonen, met de daaruit voortvloeiende sociale lasten. Voor zover de stijging niet tevens in verband staat met een uitbreiding van de gemeentelijke bemoeiïngen, zijn dit dus in het alge- meen factoren, waarop de invloed van de gemeente zelf van beperkte aard is. Wij wezen U in onze nota over de begrotingen voor 1949 op verschillende onzekere factoren met betrekking tot belangrïjke posten van inkomsten en gaven U daarbij tevens te kennen, dat voortdurende voorzich- tigheid bij het doen van uitgaven nodig is. Dit slaat niet alleen op uitgaven voor nieuwe werken, doch ook ten opzichte van bestaande bemoeiïngen van de gemeente dient een zo groot mogelijke zekerheid te bestaan, dat met de uitgaven een zo groot mogelijk nuttig effect wordt bereikt. Wij zijn er van overtuigd, dat ieder hoofd van dienst een naar zijn oordeel zo economisch mogelijk beheer zal voorstaan en bevorderen, en, wanneer dat nodig mocht zijn, ons te dier zake de nodige voorstellen zal doen. Dat behoeft echter nog niet uit te sluiten, dat er op onderdelen veranderingen zouden zijn in te voe- ren, waarop nog niet de aandacht is gevallen, die tot een financieel gunstiger resultaat zouden kunnen leiden zonder daarmede de zaak te schaden. In elk geval zal het, zowel de diensthoofden als ons college, een zekere bevrediging schenken, wanneer door een buitenstaan- der na een in te stellen onderzoek wordt aangetoond, dat op het gebied van de organisatie, personeelsbezet- ting, functionnering, werkmethoden, prestatie's enz. de verschillende diensten aan de te stellen eisen voldoen, dan wel in welk opzicht verbetering mogelijk of wense- lijk is.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 7