36 12 Mei 1949. Wij achten het instellen van een zodanig onderzoek daarom gewenst en zouden dit ingesteld willen zien voor: a. de gemeentesecretarie, b. het bedrijf van openbare werken en de reini- gingsdienst, en c. de gas-, duinwater- en electriciteitsbedrijven. Daarbij komt dan de vraag naar voren, of hiermede een particulier bureau, dat zich meer in het bijzonder met efficiency-onderzoek bezig houdt, dient te worden belast, dan wel of daarvoor een andere instantie meer aangewezen is. Wij menen er in dit geval de voorkeur aan te moeten geven dit onderzoek op te dragen aan het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële adviezeh der Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Dit bureau zal de opdracht uitvoeren in samenwerking met het Registratuurbureau der Vereniging van Ned. Gemeenten (organisatie enz. secretarie) en met een technisch adviseur met betrekking tot de organisatie enz. van de technische afdelingen der diensten en be- drijven. Genoemd bureau voert soortgelijke opdrachten voor meerdere gemeenten uit en is daarop dus ook ingesteld. Het is echter niet mogelijk voora( een enigs- zins nauwkeurige kostenraming te geven, omdat de benodigde tijd hiervoor een te onzekere factor is. Het verrichten van dergelijke werkzaamheden, die tot de strikt noodzakelijke beperkt blijven, geschiedt tegen vergoeding van de kostprijs. Zeer globaal en geheel vrijblijvend worden de kosten aeraamd op onqeveer f 4000.—. 9 Wanneer U zich met het instellen van een onder- zoek, als hiervoor bedoeld, kunt verenigen, stellen wij U voor over te gaan tot de vaststelling van het bij- gevoegde ontwerp-besluit. Heemstede, 26 April 1949. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 8