47 29 Juni 1949. alsnog een bedrag, overeenkomende met de destijds geïncorporeerde toelage ad 5 aan deze wedden wordt toegevoegd (de z.g. ,,knik"-verbetering). c. De technische herziening van het Bezoldigings- besluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1934, welke beoogt verbetering te brengen in die bezoldigingsschalen, welke in het raam der onderlinge verhoudingen daarvoor in aanmerking komen, zal terugwerken tot 1 Januari 1948. Met deze drie punten kon dus bij de samenstelling van een nieuwe' gemeentelijke regeling rekening worden gehouden. Het rapport van de commissie Ubink, zowel als de circulaire van 4/28 Januari 1949, gaat voor de bepaling van de jaarwedden voor de secretarie-ambtenaren uit van een zekere verhouding van de wedde van de eerste ambtenaar ter secretarie tot de wedde van de secretaris, waarbij uiteraard de klasse, waarin de gemeente voor deze laatste wedde wordt ingedeeld, mede van belang is. De circulaire van 4/28 Januari 1949 geeft aan, dat de voorzieningen, welke thans kunnen worden genomen, noodwendig een definitief karakter dragen in deze zin, dat daardoor aansluiting van het gemeentelijk aan het Rijksbezoldigingspeil tot stand komt. Hierbij is uiteraard een punt van belang, dat de gemeente voor de toepas- sing van het B.B.B.A. nog steeds ingedeeld is in de 2e klasse. Mocht aan de aandrang, die hierop door ons meerdere malen is uitgeoefend, gevolg worden gegeven en indeh'ng in de le klasse plaats hebben, dan zal dat vanzelf wijziging in de salarisgrenzen medebrengen. Voor het salaris van de eerste ambtenaar ter secre- tarie is in de circulaire een maximumbedrag aangegeven. voor de verschillende klassen van gemeenten, afhanke- lijk van het bevolkingscijfer. In de voorgestelde regeling is uitgegaan van de klasse, waarin onze gemeente vol- gens uw advies ten aanzien van de secretaris dient te wcrden geplaatst. Tussen de hoogste en laagste secretarierang (vooi- volwassen personeel) kunnen de gemeentebesturen ver- volgens een stelsel van weddeschalen vaststellen, al naar gelang in de gegeven situatie behoefte bestaat, met inachtneming van een logische opbouw, en zonder

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 16