47 29 Juni 1949. hierbij het normatieve Rijksbezoldigingssysteem uit het oog te verliezen. Wij menen hierin door de regeling, welke U hierbij wordt voorgesteld, te zijn geslaagd. Voor de laagste rang ware, volgens de Minister, aansluiting te zoeken bij het Rijksbezoldigingssysteem, derhalve voor zover het volwassenen betreft bij de schalen voor de schrijvers en voor zover het minderjarigen betreft bij de ,,Algemene loonregeling jeugdig administratief Rijkspersoneel", terwijl in elk geval voor de rangen met een salaris gelijk aan of lager dan die van adjunct-commies, volledige uniformiteit met de Rijksrangen noodzakelijk is. Ten aanzien van de technische functies behoort er voor te worden gewaakt, dat tussen de wedden van de diensthoofden en die van de nâast lagere functie's een juiste verhoüding blijft gelden, tot uitdrukking komende in een behoorlijke marge. In de normen voor de eerste ambtenaar ter secretarie is verdisconteerd het bezit van het diploma gemeente- administratie I. In verband daarmede dient er rekening mede te worden gehouden, dat in de wedden van andere ambtenaren eveneens een bedrag van f 100.is ver- disconteerd voor het bezit van een vakdiploma, indien het bezit daarvan voor de richtige uitoefening van de functie algemeen als noodzakelijk wordt beschouwd. Dit dient te gelden vanaf de rang van adjunct-commies of voor de technische ambtenaren vanaf de rang van opzichter A. Een ander punt, door de Minister reeds aangeroerd in een vroegere circulaire, is de regeling van de waarde c.q. de aftrek voor het genot van emolumenten. Het Rijk kent in het algemeen slechts een aftrek voor het genot van emolumenten, in tegenstelling tot de bij verschillende gemeenten, en ook hier, bestaande praktijk, waar naast en boven de wedde emolumenten worden toegekend. Ten aanzien van een gemakkelijker vergelijking tus- sen de wedden van de gemeentelijke functie's en van de Rijksfunctie's verdient het naar het oordeel van de Minister de voorkeur in deze gevallen ten aanzien van de gemeentelijke functie's in het algemeen een aftrek in te voeren. Wij hebben bij het samenstellen van de

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 17