47 29 Juni 1949. nieuwe regeling hiermede rekening gehouden, met dien verstande, dat voor hen, die daardoor in een financieel ongunstiger toestand zouden komen, in een overgangs- bepaling de bestaande rechten worden behouden. Bij het bezien van de voorgestelde salarisschaal zal het opvallen, dat bepaalde oude functies daarin niet meer voorkomen, zulks omdat thans in het algemeen uit een oogpunt van gemakkelijker vergelijking met Rijks- rangen, een andere rangindeling gewenst is. Voorts achten wij invoering van enkele nieuwe rangen nodig, omdat aangenomen kan worden, dat de nieuwe regeling weder voor geruime tijd zal moeten geJden en in verband met de groei van de gemeente en de toeneming van de bemoeiïngen, de mogelijkheid open dient te zijn voor aanstelling in rangen, waarin thans wellicht nog geen aanstelling behoe'ft plaats te hebben, Uiteraard zal met de nieuwe regeling rekening dienen te worden gehouden met een verantwoord beleid ten aanzien van de personeelsformatie. De Minister acht een regelmatige spreiding van de personeelsbezetting, °°k in de lagere rangen, klemmende noodzaak, ten einde te voorkomen, dat de betekenis van de weddenschalen onderbezetting in de lagere rangen illusoir zou worden. De Minister doet een dringend beroep op de gemeentebesturen om het Regeringsbeleid ook ten deze in de toekomst te blijven steunen, zulks in het algemeen belang en mede in het belang van het totale bestuurs- apparaat der gemeenten. Wij stellen U voor over te gaan tot de vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, waarover met de com- missie van overleg voor de ambtenaren volledig over- eenstemming werd verkregen. Heemstede, 25 Juni 1949. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. P. W. van Doorn. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 18