47 29 Juni 1949. Artikel 17. De vergoeding voor het gebruik van eigen rijwielen in dienst der gemeente wordt, voor zover niet in de gemeente- of bedrijfsbegroting op een vast bedrag bepaald, door burgemeesier en wethouders geregeld, na hierover het hoofd van de betrokken tak van dienst te hebben gehoord. Artikel 18. De regeling der bezoldiging van tijdelijk aangesteld of op burgerrechtelijke arbeidsovereenkomst aangenomen personeel geschiedt door burgemeester en wethouders, met dien verstande, dat, indien de aanstelling of aan- neming plaats heeft in een der in artikel 2 genoemde rangen, bij die aanstelling of aanneming geen lagere bezoldiging mag worden toegekend dan het minimum van de aan de betrekkelijke rang verbonden jaarwedde, tenzij artikel 15 van toepassing is. Artikel 19. De ambtenaar, die als plaatsvervangend-gemeente- ontvanger is aangewezen, ontvangt hiervoor een te- gemoetkoming van 100.per jaar. Hij verliest gedurende het tijdvak waarover hij krachtens de gemeentewet aanspraak kan maken op de aan genoemd ambt verbonden jaarwedde, het recht op uitbetaling van het aan zijn eigen rang verbonden salaris, met inbegrip der tegemoetkoming, bedoeld in het eerste lid. Is het aan zijn eigen rang verbonden salaris, ver- meerderd met de tegemoetkoming genoemd in het eerste lid, hoger dan dat verbonden aan de betrekking, welke wordt waargenomen, dan blijft eerstgenoemd salaris gehandhaafd. Artikel 20. 1. Indien buiten het geval van vacantie een ambte- naar wordt aangewezen om een ambtenaar in hogere rang te vervangen, ontvangt hij daarvoor gedurende de tijd der vervanging, indien deze minstens een maand onafgebroken heeft geduurd, een vergoeding, overeen-

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 27