48 29 Juni 1949. BOUW 14 DUPLEXWONINGEN JAVALAAN. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 30 September 1948, no. 97, goed- gekeurd door Gedeputeerde Staten bij hun besluit van 27 October 1948 no. 83, werd overgegaan tot de aan- koop van diverse percelen grond aan de Javalaan waar- van de woningen in 1944 op last van de Duitse Weer- macht werden afgebroken. Behoudens van één eige- naresse werden van de eigenaren tevens overgenomen de inschrijvingen op het Grootboek voor de Weder- opbouw tot een totaal-bedrag van 48656Een en ander werd ingebracht in het grondbedrijf. Bedoeld terrein komt in aanmerking, om, met gebruik- making van een gedeelte van het voor dit jaar beschik- bare bouwvolume, zo spoedig mogelijk te worden be- bouwd, zodat daarmede de minder fraaie toestand ter plaatse kan verwijnen. Wij hebben aan architect H. Korringa opdracht ver- strekt op dit terrein 14 duplexwoningen te ontwerpen en wel 2 blokken van 4 en daar tussen in 1 blok van 6 duplexwoningen, zodat de woningvoorraad daardoor verhoogd zal worden met 28 woningen. De totale oppervlakte aangekochte grond bedraagt 2098 M2, aankoopsom f 20980,terwijl voor de nieuwbouw bovendien nodig is 900 m-' van het terrein van Het Oude Slot, f 10.— per m2 is /9000.—. De waarde van de benodigde grond, te vergoeden aan het grondbedrijf bedraagt dus 29980.- De overgenomen inschrijvingen in het Grootboek zijn door het grondbedrijf betaald. Zodra uitbetaling door het Grootboek plaats kan vinden zal het bedrag daar- van dus aan het grondbedrijf ten goede dienen te komen. - De te bouwen percelen hebben een inhoud van d/u m:i. De ter inzage liggende tekeningen geven de indeling aan. De bijdrage van het Rijk in de kosten van deze bouw wordt in dit geval niet verleend volgens de bepalingen van de Woningwet, doch volgens de ,,Algemene regels

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 33