65 25 Augustus 1949. AANKOOP AANDELEN K I.W.A. Aan de Raad. Blijkens bij ons ingekomen bericht is door de Vak- gioep Waterleidingbedrijven van de Bedrijfsgroep Openbare Nutsbedrijven en door de Vereniging van Waterleidingsbelangen in Nederland opgericht de Naamloze Vennootschap: Keuringsinstituut voor Wa- terleidingartikelen Kiwa N.V. welke is gevestigd te 's-Gravenhage. Genoemde Vakgroep en Vereniging nemen ieder voor 40 aandelen elk van f 250.deel in het maatschappe- lijlc kapitaal, hetwelk 'in totaal f 100.000.bedraagt, verdeeld in 400 aandelen van f 250. Behalve de oprichters kunnen alleen eigenaren van waterleidingbedrijven in Nederland aandeelhouders zijn. Iedere eigenaar zal in de gelegenheid worden ge- steld om aandelhouder te worden, met dien verstande, dat hij daarbij gehouden is om aandelen te nemen in verhouding tot de in het voorafgaande kalenderjaar in e'gen voorzieningsgebied jaarlijks afgeleverde water- hoeveelheid. Dit zou voor het Waterleidingbedrijf van onze gemeente neerkomen op 2 aandelen van f 250. Volgens de statuten heeft de N.V. ten doel: I. een orgaart van samenwerking te vormen tussen de centrale Overheid, de organisatie der waterleiding- bedrijven en de Vereniging voor Waterleidings- belangen in Nederland met betrekking tot de sub III t/m. VI genoemde doelstellingen; II. de Nederlandse waterleidingbedrijven bij die satnenwerking te betrekken, zo veel mogelijk door rechtstreekse deelneming; III. het gebruik van deugdelijke toestellen en materialen op waterleiding- en aanverwant gebied zoveel mo- gelijk te bevorderen en hierdoor mede te werken tot een goede drinkwatervoorziening in de ruimste z;n; IV. het verrichten van wetenschappelijk speurwerk op waterleidinggebied; V. het bevorderen van samenwerking tussen de water- leidinglaboratoria en het dienstbaar maken van

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 22