76 29 September 1949. recht gebruik hebben gemaakt. Indien door Uw Raad thans niet met klemmende mo- tieven wordt aangedrongen om ten aanzien van onze ge- meente voor het vervolg af te zien van deze bevoegd- heid, is te verwachten dat onze gemeente wederom voor een aantal jaren in de 4e klasse wordt gerangschikt, het- geen voor onze ingezetenen zou medebrengen de hand- having van niet onbelangrijke zwaardere lasten, zoals uit het bij dit voorstel gevoegde staatje blijkt. Waar wij nog steeds'van oordeel zijn, dat onze ge- meente naar haar aard en omstandigbeden terecht, door Uw Raad in de 3e klasse werd gerangschikt, wat inder- tijd de instemming had van Gedeputeerde Staten en van de Kroon, stellen wij U voor aan de Ministers van inanciën en Binnenîandse Zaken een adres te richten, Sr/'c 1 verz°cht wordt- te beginnen met het jaar Pniet tan9er gebruik te maken van de bevoegd- heid om onze gemeente in een andere klasse in te delen dan die, waarin zij volgens onze verordening van 21 Augustus 1930 is gerangschikt. Een ontwerp-adres bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. De mindere ontvangsten aan opcenten, die uit deze verandering voor onze gemeente zullen voortvloeien, worden door ons globaal berekend op f 18.000,per' jaar. Voor het begrotingsjaar 1950 zal," omdat de her- plaatsmg in de derde klasse eerst per 1 Juni 1950 zou ingaan, de mindere opbrengst pl.m. 10.800.— be- dragen. Heemstede, 21 September 1941-) Burgemeester en Wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, ].b.» De Secretaris. Westra, I.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 27