76 29 September 1949. Binnenlandse Zaken en met het Provinciaal Bestuur werd Heemstede in 1930, krachtens onze verordenmg ingedeeld in de 3e klasse. Het enkele feit, dat de gemeente Haarlem door bi)- zondere omstandigheden zich in 1932 had geplaatst in de 4e klasse, nam niet weg, dat die gemeente naar haar aard had moeten blijven geplaatst in de 3e klasse. De juistheid van deze bewering werd bewezen toen in 1936 de gemeente Haarlem zich wederom plaatste in de 3e klasse, wat ook de instemming van Uw Departementen had gézien de Koninklijke goedkeuring van de Haar- lemse verordening. Het komt ons niet ondienstig voor er op te wijzen dat het noordelijk deel onzer gemeente vôôr de annexatie reeds sedert 1896 (dus reeds meer dan vijftig jaren geleden) in de 3e klasse was gerang- De kosten van levensonderhoud in Heemstede liggen in het algemeen hoger dan in Haarlem. Dat de levens- omstandigheden in onze gemeente hoog zijn blijkt wel uit de in de laatste jaren tot stand gekomen collectieve arbeidsovereenkomsten, waarbij onze gemeente steeds in de hoogste klasse werd geplaatst. Onze Raad is dan ook eenparig van oordeel dat de gemeente Heemstede in de derde klasse moet blijven gerangschikt en wij vertrouwen dat bij het horen van Gedeputeerde Staten over deze aangelegenheid dit College zich met onze opvattingen zal verenigen. Wij gronden dit op het overleg met dit College in 1930. Waar wij rekening menen te moeten houden met de mogelijk- heid dat, wanneer geen ernstige bezwaren daartegen bij U worden ingediend, U krachtens de in de aanhef van deze brief genoemde Wet onze gemeente voor meer- dere jaren opnieuw in de 4e klasse zult rangschikken, nemen wij de vrijheid U te verzoeken ten opzichte van onze gemeente, met ingang van 1 Juni 1950, geen ge- bruik meer te maken van Uw bevoegdheid om onze gemeente in een andere klasse in te delen dan die waarin zij volgens de koninklijk goedgekeurde veror- dening van 1930 i-s gerangschikt. De Raad der gemeente Heemstede De voorzitte:

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 30