86 27 October 1949. CURSUSSEN IN EENVOUDIGE HUISHOUDKUNDE. Aan de Raad. Bij uw besluit van 27 Januari 1949, no. 4 heeft U voor 1949 een crediet van 2000.— ter beschikking van ons college gesteld ten behoeve van het organi- seren van cursussen in eenvoudige huishoudkunde aan oudere meisjesleerlingen van inrichtingen voor voort- gezet onderwijs alhier door de commissie voor huis- houdelijke en gezinsvoorlichting. Dat dit een gelukkig initiatief van de commissie îs geweest moge blijken uit het feit dat gedurende de maanden Februari tot Juli van dit jaar 5 groepen van leerlingen van alle U.L.O. scholen in de gemeente van deze cursussen hebben geprofiteerd. Bij de aanvang van de nieuwe cursus konden weer 4 groepen worden ^^Wij deelden in ons voorstel, behorend bij genoemd raadsbesluit, mede dat genoemde commissie zich op dit gebied niet zou beperken tot de studerende jeugd, doch dat zij ook werkzaam zou zijn voor meisjes die reeds op kantoren of in bedrijven werkzaam zijn. De kosten hiervan zouden bestreden worden uit de gewone sub- sidie. Aan dit idee kon nog geen uitvoering worden gegeven. Wel is intussen gebleken dat een 20 tal leer- lingen van de naaischool aan de Molenwerfslaan behoefte heeft aan een cursus in koken en voedingsleer. Dit betreft niet meer leerplichtige meisjes, die echter npch onder het genoemde raadsbesluit vallen, omdat geen voortgezet onderwijs wordt gevolgd, noch onder degroep werkende meisjes. De commissie wil de zorg voor de lessen aan bedoelae 20 leerlingen gaarne op zich nemen, doch kan de hier- uit voortvloeiende kosten niet uit de gewone subsidie bestrijden. Voor het lopende jaar kan dit naar hare mening wel uit genoemd crediet van 2000. Het aangehaalde raadsbesluit is daarvoor in zijn woordingen echter te beperkt, zodat een nadere uit- spraak hierover nodig is. Wij juichen het toe dat ook

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 19