88 24 November 1949. 4e WITZIGING VOORWAARDEN BEHEER EN EXPLOITATIE VAN WONINGEN. Aan de Raad, Bij besluit van 9 Februari 1925 No. 9 stelde Uw Raad een regeling vast van de voorwaarden, waarop door burgemeester en wethouders ten name van de gemeen- te ^taande woningen aan woningbouwverenigingen of stichtingen in beheer en exploitatie kunnen woruen gegeven. Tot dusver werd deze regeling, die enkele kleine technische wijzigingen onderging, steeds toegepast voor niet met rijkssteun gebouwde woningen. Voor deze woningen golden dan ook geen bijzondere wettelijke voorschriften. Voor de nieuw'gebouwde complexen van 9, 10 en 53 woningen wordt wel rijkssteun verleend. De redactie van artikel 9 behoeft nu, in verband met het bepaalde in het inmiddels gewijzigde Woningbesluit, enige ver- andering. Bovendien is het gewenst om ter bepaling van de rente en annuïteiten, ten laste van de exploitatie van woningen gebouwd met rijksvoorschotten, een be- paling op te nemen waardoor, in overeenstemming met het bepaalde in het Woningbesluit, de door het Rijk in rekening gebrachte percentage's van rechtswege ook gelden voor de vereniging of stichting met het beheer belast. Tenslotte dienen de in art. 6 aangehaalde artikelen 113 en 114 van de gemeentewet, in verband met de bij de herziening van die wet in 1931 ingevoerde nieuwe nummering, te worden aangehaald als artikelen 120 en 121. In verband met het bovenstaande stellen wij U voor tot wijziging van het in de aanhef van ons voorstel ge- noemde besluit over te gaan en bieden U hiertoe bij- gaand ontwerp-besluit aan. Heemstede, 2 November 1949. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, l.b. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 3