104 29 December 1949. VERORDENING OP DE VRIJWILLIGE BRANDWEER TE HEEMSTEDE. Aan de Raad, Bij raadsbesluit van 22 Mei 1924 no. 45, gewijzigd 15 April 1926 no. 45 en 28 November 1929 no. 77, werd vastgesteld de Verordening op de Vrijwillige Brandweer te Heemstede. Het zal U duidelijk zijn dat, in verband met de grote vorderingen, welke op het gebied van de brandbestrij- ding in de laatste jaren zijn gemaakt, genoemde ver- ordening als verouderd moet worden beschouwd, Nieuwe voorschriften worden niet alleen door ons, doch ook door het Kader der Vrijwillige Brandweer, noodzakelijk geacht. In overleg met het Kader hebben wij bijgaand ont- werp opgesteld waarin naast voorschriften, de organi- satie betreffende, ook eisen omtrent bekwaamheid om voor aanstelling in aanmerking te komen, zijn opge- nomen. Het is immers thans zö, dat een goede brand- bestrijding méér eist dan alleen een grote ijver en be- reidwilligheid om het vuur te blussen; een grondige kennis van de middelen ter bestrijding van de verschil- lende soorten van brand is van minstens even groot belang om de schade zo gering mogelijk te doen zijn. Bij de aanduiding der rangen is gevolgd de beschik- king van de Minister van Binnenlandse Zaken van 15 Augustus 1945 betreffende de rangen van het brand- weerpersoneel. Tenslotte vestigen wij er Uw aandacht op dat de vergoedingen ook enigszins zijn verhoogd teneinde de nadelen op te vangen, welke door het vervallen van de toeslagen zijn veroorzaakt. In verband daarmede menen wij dat de desbetreffende bepaling geacht moet worden in werking te treden op 1 Januari 1949. Overi-

Raadsnotulen Heemstede | 1949 | | pagina 15