7 26 Januari 1950. 4e Afd. MACHTIGING AANSCHAFFING BRAND WEERAUT O, Aan de Raad, Bij Uw besluit No. 51 van 1948 werd ons een crediet beschikbaar gesteld voor aanschaffing van een nieuwe gesloten automotorspuit. Opdracht tot levering werd verstrekt en, nadat vele moeilijkheden waren overwon- nen, werd verwacht dat zeer binnenkort deze nieuwe automotorspuit in gebruik genomen zou kunnen worden. Een enstige tegenslag heeft zich voorgedaan en wel in de vorm van een zware binnenbrand, welke op 14 dezer de spuiterij van de fa. Bikkers te Rotterdam, heeft ver- woest. In deze spuiterij was n.l. ook aanwezig de voor onze gemeente in aanbouw zijnde automotorspuit, welke nu volgens ontvangen mededelingen, als totaal verloren moet worden beschouwd. Het gevolg van een en ander is naar onze mening, dat met de meeste spoed opdracht dient verstrekt te worden voor de levering van een nieuwe automotor- spuit, omdat daaraan zeer dringend behoefte bestaat. Het is ons evenwel gebleken dat een chafeis, gelijk aan die, welke verloren is gegaan, op het ogenblik niet leverbaar is, zodat, om spoedige aflevering- van de nieuwe automotorspuit te bereiken, tot aankoop van een andere noodzakelijk duurdere chassis moet worden overgegaan. Tevens zullen wederom kosten van toe- zicht en dergelijke moeten worden gemaakt. Hieruit blijkt dus, dat door ons hogere uitgaven zullen moeten worden gedaan dan ons bij bovengenoemd besluit wer- den toegestaan. Of de gemeente inderdaad meerdere lasten zal hebben te dragen, hetgeen o.i. niet het geval behoort te zijn, kan echter eerst blijken nadat de afwik- keling van de schade met de verzekeringsmaatschappij heeft plaats gehad. De juiste financiële regeling van een en ander zal derhalve eerst daarna kunnen plaats hebben.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 23