Aan de Raad, Het is U bekend, dat de kosten van de gemeentelijke schooltandverzorging geheel door de gemeente worden gedragen. Van de diensten van de schooltandarts wordt door alle openbare en bijzondere lagere scholen gebruik gemaakt. Het is verheugend te constateren, dat slechts een gering aantal ouders hiervan voor hun kinderen geen gebruik wenst te maken. De oorzaak daarvan iigt dan nog in hoofdzaak hierin, dat de betrokken kinderen reeds onder contrôle staan van een particuliere tand- arts, Uit ons verstrekte inlichtingen is ons gebleken, dat een subsidiëring in de kosten van deze dienst door de ziekenfondsen thans mogelijk is, wanneer daarvoor een regeling is getroffen, die door de Centrale Raad voor de Sociale Tandheelkunde en de Minister van Sociale Zaken kan worden aanvaard. In het algemeen wordt verlangd, dat de schooltand- verzorging wordt geregeld door een daarvoor in het leven te roepen stichting waarin vertegenwoordigd moe- ten zijn de gemeente, de ziekenfondsen, de Kruisver- enigingen en enige onderwijsinstanties. Wij kunnen ons voorstellen, dat hogere instanties deze vorm graag gevolgd willen zien voor nieuw op te richten diensten, doch onze gemeente verzorgt een en ander reeds gedurende 25 jaren rechtstreeks. Wij geven er daarom de voorkeúr aan dit ook te blijven doen, doch stellen er anderzijds prijs op, dat de bijdrage van de ziekenfondsen, welke f 2.-per leerling per jaar be- draagt, aan de gemeente ten goede komt. Wij pleegden hierover overleg met genoemde Cen- trale Raad, welke ons mededeelde, dat het aannemelijk wordt geacht wanneer zou worden ingesteld een com- missie vän advies en toezicht, waarin de ziekenfondsen en de andere bij de schooltandverzorging betrokken in- stellingen en organisaties zijn vertegenwoordigd, Op advies van de Centrale Raad hebben wij ons voorts gewend tot de Haarlemse Ziekenfondsbesturen COMMISSIE VAN TOEZICHT OP DE SCHOOLT ANDARTSENDIENST. 26 Januari 1950. 2e Afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 9