8 17 Februari 1950. 2e Afd. uitgaven voor het kleuteronderwijs enige verlichting kunnen ondergaan. Voor 1950 zal daarop echter o.i. zeker niet gerekend kunnen worden. Ten aanzien van het schoolgeld voor l.o. en u.l.o- werd bij raadsbesluit van 25 April 1946, no. 7 het ver- menigvuldigingscijfer bepaald op 2 resp. 1. Wij stellen ons voor deze materie en de eventuele mogelijkheid hierin verandering aan te brengen in het jaar 1950 ernstig te onderzoeken. Bij de raming van de opbrengst der opcenten op de personele belasting is rekening gehouden met het ver- zoek om her-indeling van de gemeente in de 3e klasse, waartoe in uwe vergadering van 29 September 1949 werd besloten. Hierop is nog geen beslissing ontvangen. Ten aanzien van de tarieven van de bedrijven kon vorig jaar, als uitvloeisel van de beginseluitspraak van de raad, bij de begroting voor 1947, wijziging worden gebracht in het watertarief en in het stroomtarief, en konden de meterhuren voor electriciteitsmeters gedeelte- lijk worden afgeschaft. Wij hebben ernstig overwogen, of in deze richting ook dit jaar enig voorstel kon worden gedaan. De winst van het electriciteitsbedrijf wordt aanzienlijk lager geraamd dan voor 1949, hetwelk zijn oorzaak vindt in de ophef- fing van de rantsoeneringsvoorschriften. Als een ge- volg hiervan valt een grote stijging van het aantal vast- rechtverbruikers te constateren. Deze stijging is nog niet tot stilstand gekomen en is van sterke invloed op de opbrengst. Wij achten het daarom geraden de verdere ontwikkeling hiervan even af te wachten alvorens ver- dere voorstellen te doen. Het is daarom ons voornemen ons in het komende jaar hierover nader te beraden, waarbij wij dan tevens de vraag onder ogen zullen zien of er al dan niet voldoende aanleiding aanwezig is om bij het stroomtarief, evenals bij het watertarief, de hoeveelheid stroom, welke tegen een lagere prijs (thans 19 cent) in rekening wordt gebracht, groter te stellen naarmate het aantal gezinsleden groter is. De commissie voor de bedrijven, in wier vergadering dit punt uitvoerig werd besproken, kon zich met onze gedachtengang unaniem verenigen en ging er dus vol- komen mede accoord dat dit jaar in de tarieven geen

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 5