14 23 Februari 1950. 4e Afd. VERBETERING UITRIT VAN MERLENLAAN HERENWEG. Aan de Raad, Uit de voor U ten raadhuize ter inzage liggende tekening blijkt duidelijk dat de uitrit van de van Merlen- laan naar de Herenweg niet voldoet aan de eisen, welke, voor een veilig verkeer daar ter plaatse, moeten worden gesteld. Het uitzicht in noordelijke richting is geheel onvol- doende, terwijl de geringe breedte van de uitrit voor het in- en uitrijden met lange trailers vele moeilijkheden oplevert, Teneinde tot een verbetering van deze toestand te komen hebben wij met de heer J. B. van der Schoot, mede-eigenaar van het perceel gelegen aan de noord- zijde van de van Merlenlaan hoek Herenweg, onder- handelingen gevoerd waarbij is gebleken, dat hij en zijn mede-eigenaren(essen) bereid zijn een op de tekening met rode kleur aangegeven strook grond, groot 20 M2 af te staan voor de prijs van 10.per M2. De kosten van het verplaatsen van het hekwerk en de meterput dienen, evenals die van de akte van overdracht, voor rekening van de gemeente te worden genomen. Wij achten deze voorwaarden alleszins redelijk en derhalve aanvaardbaar. De Rijkswaterstaat is reeds eigenaar van de op de tekening in gele kleur aangegeven strook grond, zodat, met het van de familie van der Schoot te aanvaarden perceel grond, het voor de verbreding van de uitrit be- nodigde terrein ter beschikking is. Het uitvoeren van de verschillende werkzaamheden t.w, het grondwerk, de bestrating, het verplaatsen van het hek en van de watermeterput, het aanleggen van het trottoir enz. zal echter een bedrag van pl.m. f 2800. vorderen. Met de Rijkswaterstaat is overeengekomen, dat ver- schillende werkzaamheden en leveranties voor rijks- rekening zullen geschieden en wel tot een geraamd be- drag van f 1000.De overige kosten, derhalve f 1800.-zullen ten laste van de gemeente komen.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 11