25 27 April 1950. 5 tapvergunningen, 8 slijtvergunningen. Het aantal slijtvergunningen is in verhouding tot het totaal aantal vergunningen wel zeer hoog. Wat kan nu bereikt worden met een verhoging van het ma- ximum? Daarvoor is nodig te weten, welke gegadigden zijn ingeschreven op de lijst, bedoeld in art. 17 der Drankwet en welke vergunningen deze personen wensen. De lijst, bedoeld in art. 17 vermeldt in volgorde van de gegadigden: 1 aanvrage voor een slijtvergunning; 1 aanvrage voor een tapvergunning, dan volgen 3 aanvragen voor een slijtvergunning, terwijl daarna pas weer een aanvrage volgt voor een tapvergunning. Wanneer door uitbreiding van het aantal vergunnin- gen bereikt zou kunnen worden, dat in een goed café- restaurant, b.v. het Verversingshuis in Groenendaal, een vergunning zou kunnen worden geplaatst, dan zou het naar onze mening aanbeveling verdienen een voor- stel tot verhoging van het maximum te doen. Uit de gegevens van bovengenoemde lijst blijkt ech- ter, dat het aantal vergunningen met 6 zou moeten v/or- den vermeerderd om ,,Groenendaal" aan een ,,vergun- ning te helpen. Van die 6 vergunningen zouden er echter 4 worden gebruikt als slijtvergunning en nog 1 als tapvergunning in een kleine inrichting aan de Zand- voortselaan bij de Leidsevaart. In de onmiddellijke om- geving daarvan is reeds een behoorlijke inrichting met een tapvergunning gevestigd, terwijl aldaar ook reeds een aantal inrichtingen met slijtvergunning aanwezig is. Een uitbreiding van het aantal vergunningen met 6 lijkt ons, gezien het standpunt dat het drankgebruik moet worden beperkt, voor de Kroon niet aanvaard- baar. Uitbreiding van het aantal slijtvergunningen, dat hierdoor in hoofdzaak zou kunnen worden bereikt, komt ons minder noodzakelijk voor. Toch achten wij het hoogst gewenst, dat in het ver- versingshuis in Groenendaal een vergunning tot verkoop van sterke drank in het klein zou worden gevestigd, aangezien de behoefte daaraan steeds sterker wordt gevoeld. Deze inrichting heeft in de loop der jaren een geheel

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 4