51 29 Juni 1950 2. Zij komt voorts bijeen, zo dikwijls als de voor- zitter of tenminste twee leden dit nodig achten. 3. De geneeskundig inspecteur van de volksgezond- heid is bevoegd de vergaderingen van de commissie bij te wonen; hij heeft daarin een raadgevende stem. 4. De schoolarts woont de vergaderingen van de commissie bij, indien hij daartoe wordt uitgenodigd. Artikel 5. 1De commissie stelt voor haar werkzaamheden een huishoudelijk reglement vast. 2. Zij zendt één exemplaar van dit reglement aan Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland, aan burgemeester en wethouders der aangesloten gemeen- ten, aan de geneeskundig inspecteur van de volksge- zondheid en aan de betrokken inspecteur van het lager onderwijs. Artikel 6. 1. De commissie draagt zorg, dat bij de inrichting en de uitoefening van het geneeskundig schooltoezicht niet in strijd wordt gehandeld met de voorwaarden waaronder provinciaal subsidie in uitzicht wordt ge- steld, of welke van Rijkswege zijn of worden gesteld. 2. De commissie, of in spoedeisende gevallen de voorzitter, dient de aangesloten gemeenten op haar verzoek van bericht en raad omtrent alle zaken, welke het geneeskundig schooltoezicht betreffen. 3. De commissie is bevoegd ongevraagd aan die ge- meenten voorstellen te doen, welke zij in het belang acht van de dienst. 4. De voorzitter zorgt voor de uitvoering van de besluiten der commissie. 5. De dagelijkse leiding van de werkzaamheden wordt aan de voorzitter overgelaten. Artikel 7. 1. De commissie wordt terzijde gestaan door een secretaris-penningmeester. 2. Aan de secretaris-penningmeester wordt een vaste jaarlijkse vergoeding toegekend, waarvan het be- drag door de commissie van beheer wordt bepaald.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 10