67 31 Augustus 1950. 4e Afd. EXTRA SUBSIDIE CHR. ORATORIUM VERENIGING. Aan de Raad, Bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1950 is door uw Raad besloten, ten behoeve van de Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging, even- als het vorige jaar een subsidie te ramen van f 500.—. De Vereniging heeft, in het kader van de Bach- herdenking, in het Concertgebouw te Haarlem een uit- voering gegeven waar, in samenwerking met de Haar- lemse Orkest Vereniging en solisten, een viertal be- langrijke cantaten van Bach ten gehore zijn gebracht. Hoewel de N.C.R.V. deze Bachherdenking voor radio-uitzending op platen heeft vastgelegd en daarvoor een vergoeding van f 250.aan het koor heeft uitge- keerd, werd, doordat de toegangsprijzen ten behoeve van de minder draagkrachtige muziekliefhebbers laag zijn gehouden, op deze uitvoering een aanmerkelijk ver- lies geleden. De Ver-eniging heeft voorts het voornemen om om- streeks Kerstmis 1950 in Heemstede. eveneens in samen- werking met de Haarlemse Orkest Vereniging en solis- ten, het Weihnachtsoratorium van Bach uit te vo.eren. In verband met de weinige beschikbare plaatsruimte moet ook voor deze tweede uitvoering met een verlies gerekend worden. De leden der Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging hebben zich reeds voor het opvangen van het door de Bachherdenking ontstane verlies, extra financiële offers getroost, doch desondanks blijven de pecuniaire zorgen der Vereniging groot. Zij heeft daar- om een adres aan uw College gericht, met het verzoek, haar voor 1950, t'en behoeve van de Bachherdenking, zoals dat in vele andere gemeenten is geschied, een extra subsidie van f 250.te verlenen. Aangezien wij van oordeel zijn, dat de Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereniging in deze gemeente een

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 17