71 31 Augustus 1950 2e Afd. CENTRALE VERWARMING DREEFSCHOOL. Aan de Raad, De ketels van de centrale verwarming van de Dreef- school hebben gedurende de laatste stookseizoenen ernstige gebreken vertoond, zodat vernieuwing nood- zakelijk is. Op grond van het feit, dat over de installatie van deze school bij herhaling klachten zijn voorgekomen, hebben wij gemeend, alvorens tot vernieuwing van de ketels over te gaan, een deskundig advies te moeten inwinnen. Uit van het adviesbureau P. W. Deerns te Aerden- hout ontvangen rapporten is gebleken, dat de destijds als gebruikelijk berekende warmteverliezen te laag zijn, zodat het verwarmend oppervlak der radiatoren te klein berekend is. Het berekende temperatuursverschil werd te hoog gesteld, zodat circulatiestoornissen optreden. Door het plaatsen van een circulatiepomp is dit verschil kleiner te maken, waardoor de radiatoren meer warmte afgeven. De retourleidingen zijn niet geïsoleerd, zodat de warmte- verliezen te hoog zijn. Het is dus economisch die lei- dingen te isoleren. Doordat de radiatoren meer warmte gaan afgeven. zijn grotere ketels nodig dan thans gebruikt worden. Voorts is bijplaatsing nodig van een tweede expansie- reservoir, terwijl de vloer, waarop de ketels geplaatst worden, voorziening behoeft. De kosten van het slopen van de oude ketels, het plaatsen van nieuwe ketels inclusief alle bijbehorende appendages, het medeleveren van gegoten ijzeren vloer- tegels met omlijsting, het plaatsen van een tweede expansiereservoir met nieuwe veiligheids- en expansie- leidingen, het plaatsen van een pompje, inclusief afslui- ters e.d. het isoleren van de te wijzigen aanvoerleidingen en alle ongeïsoleerde retourleidingen, alsmede de expansie- en veiligheidsleidingen worden door genoemd bureau geraamd op fl 1.000.Voor bouwkundige kosten en kosten van het adviesbureau wordt f 1500. geraamd, zodat het totaal benodigde crediet vermoede- lijk f 12.500.— zal bedragen. af te schrijven in tien jaar.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 27