78 28 September 1950. is voor een goede gang van het onderwijs, noch van de lagere school, noch van de kleuterschool, terwijl door de stijging van het aantal leerlingen de moeilijkheden nog groter worden. Het is dus ten zeerste gewenst, dat hierin spoedig verandering wordt gebracht. Het Kerkbestuur, tevens Schoolbestuur, wil in de huisvesting van bovenvermelde scholen verbetering brengen door over te gaan tot stichting en inrichting van een nieuw gebouw voor uitgebreid lager onderwijs. Dit gebouw zal 6 lokalen bevatten, alsmede een lokaal voor het geven van teken_ en natuurkundelessen. De 6 lokalen bieden plaatsruimte voor 228 leerlingen, zo- dat een te verwachten verdere stijging van het aantal leerlingen zal kunnen worden opgevangen. Het bestaande gebouw zal, na overplaatsing van de u.l.o.-leerlingen, geheel worden bestemd voor het geven van gewoon lager onderwijs, hetwelk daarvoor niet alleen dringend nodig is, doch vermoedelijk nog met een lokaal uitgebreid zal moeten worden. Hiervoor werd echter nog geen aanvrage van het bestuur ont- vangen. De bouw van de gevraagde school is geplaatst op de urgentielijst voor scholenbouw voor het jaar 1951, doch door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen is medegedeeld, dat thans reeds kan worden gebouwd. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit, de in de aanhef bedoelde aanvrage in te willigen. Heemstede, 19 September 1950. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. De secretaris. N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 16