80 28 September 1950. 2e Afd. INRICHTING LOKAAL BRONSTEESCHOOL VOOR HANDENARBEID EN HUIS- HOUDKUNDE. Aan de Raad, Door het hoofd der Bronsteeschool is het verlangen te kennen gegeven om één van de lokalen van deze school in te richten als handenarbeidlokaal ten behoeve van de leerlingen van deze U.L.O.-school. Wij onder- schrijven de mening van genoemd hoofd, dat het vak handenarbeid, ook voor de leerlingen van deze school, grote waarde heeft. Het is de bedoeling de jongens van deze school zowel hout- als metaalbewerking te laten beoefenen. Voor een en ander is nodig, dat het lokaal voor dit doel wordt ingericht en dat materiaal voor dit vak wordt aangeschaft. Bedoeld lokaal kan echter nog een andere bestem- ming verkrijgen. Het is U bekend, dat door de commis- sie voor huishoudelijke- en gezinsvoorlichting een cursus in huishoudkunde wordt gegeven aan meisjes- leerlingen van de openbare en bijzondere U.L.O.- scholen in de gemeente. Deze cursus werd tijdelijk ondergebracht in het handenarbeidlokaal der Crayenes- terschool. Het is uiteraard gewenst, dat dit lokaal de oorspronkelijke bestemming weder geheel terugkrijgt. Het blijkt nu zeer goed mogelijk om deze cursus te geven in het voor handenarbeid in te richten lokaal der Bron- steeschool. Bij de inrichting moet dan natuurlijk ook met deze bestemming rekening gehouden worden. Voor de gehele inrichting van het lokaal wordt een bedrag van f 3650.-nodig geacht, waarvan 1600. kan komen ten îaste van de cursus huishoudkunde, zo- dat voor de school zelf overblijft f 2050.Aan mate- riaal voor hout- en metaalbewerking wordt nodig ge- acht rond f 700.zodat het totaal benodigde crediet 4350.bedraagt. De inspecteur van het lager onderwijs deelde ons mede aan een en ander zijn goedkeuring te kunnen hech- ten. Daarbij werd echter een beperking gemaakt ten aanzien van de wijze van verlichting van het lokaal,

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 23