28 September 1950. van de Burgerlijke Stand af te geven verlof, alsmede van het bewijs van de Gemeente-Ontvanger, dat de verschuldigde rechten zijn voldaan, en eventueel een bewijs van verkregen rechten op een bepaalde graf- ruimte. Art. 11 Het begraven van lijken mag alleen geschieden van des voormiddags acht tot des namiddags twee uur, doch des Zaterdags slechts tot des namiddags half één. De burgemeester is bevoegd vergunning te verlenen tot het begraven op een andere tijd dan onder het eerste lid genoemd. Op hetzelfde tijdstip mag niet meer dan één teraarde- bestelling plaats hebben. Art. 12. Tijdens het heersen van een besmettelijke ziekte wordt door burgemeester en wethouders de tijd van begraven zodanig gewijzigd of veranderd als in het belang der gezondheid nuttig is. Burgemeester en wet- houders kunnen daarbij afwijken van het bepaalde in de laatste alinea van het vorig artikel. Art. 13. Het vervoer naar de begraafplaats van lijken ge- schiedt in gesloten kisten. Art. 14. Onverminderd het bepaalde bij artikel 209 letter m der Gemeentewet is de zorg voor de goede orde op de begraafplaats opgedragen aan de doodgraver. Art. 15. De begraafplaats is voor het publiek dagelijks toe- gankelijk van des voormiddags 8 uur tot des namiddags 4 uur. In afwijking van het bovenstaande zijn burgemeester en wethouders bevoegd de begraafplaats op andere dan bovengenoemde uren toegankelijk te stellen, alsmede de begraafplaats tijdelijk te sluiten op de uren, welke hun College wenselijk voorkomen.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 36