30 November 1950. zakkelijk dat wordt overgegaan tot de stichting van een inrichting voor de zuivering van rioolwater. Bij het ontwerpen en het uitvoeren van de riolerings- plannen is er van uitgegaan, dat bedoelde inrichting zal worden gebouwd op een aan de gemeente in eigen- toebehorend terrein nabij de Reinigingsdienst. De voorbereiding van de plannen voor een derqelijke înrichting is reeds in 1934 aangevangen. Vele bespre- kingen zijn gevoerd en onderzoekingen hebben plaats gehad welke er toe hebben geleid, dat in 1940 de plan- nen klaar waren voor de stichting van een inrichting voor volledige zuivering van het rioolwater. De inge- treden oorlogstoestand en de daarna gevolgde tijd, waarin noch de nodige bouwwerken konden worden uitgevoerd, noch de vereiste machines konden worden verkregen, zijn oorzaak geweest, dat Rijnland van de eis van zuivering van het rioolwater ontheffinq heeft verleend. De plannen van 1940 zijn ondertussen opnieuw nauw- keurig bestudeerd en aan de hand van de elders opge- dane ervaringen, waar nodig, aangevuld of gewijzigd. Bovendien is het Hoogheemraadschap bereid gebleken voorlopig genoegen te nemen met een voorzuivering van het rioolwater, alvorens dit op het boezemwater wordt geloosd. Een algehele zuivering wordt derhalve voorlopig niet verlangd. Mocht volledige zuivering later toch nog nodig zijn, dan zal uitbreiding en aanvulling van de ont- worpen inrichting daarvoor noodzakelijk zijn. Wij zijn Rijnland voor het besluit, voorlopig geen volledige zuivering te eisen, zeer erkentelijk, omdat daardoor bespaard wordt een uitgaaf, welke ongeveer gelijk zou zijn aan het thans aan U gevraagde crediet. De zuiveringsinstallatie, zoals deze naar onze mening dient te zijn, zal in grove trekken weergegeven, bestaan uit: een pompinstallatie, een zandvang met zandtrans- portinrichting, een bezinkbassin, een verwarmde slib- gistingsinstallatie, slibbedden en een hoofdgebouw. In de voor U ten raadhuize ter inzage liggende stuk- ken is van een en ander een nadere omschrijving ge- Een inrichting als voorgesteld zal een voorzuivering

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 28