30 November 1950. Inentingen 3400 behandelingen j. c.q. contrôles Medische sportkeuringen 500 keuringen EerSte hulP 50 hulpverleningen Het bezoek aan het Gezondheidshuis is niet alleen zo sterk toegenomen door het gebruik dat daarvan thans op allerlei geneeskundig gebied wordt gemaakt, maar is ook een gevolg van de toeneming der bevolkinq. Deze toenemmg van 15779 inwoners in 1933 tot 24650 in- woners op heden vormt derhalve mede een oorzaak van noodzakehjke uitbreiding. Dat de verdere qroei van ons gemeentehjk zielental in de naaste toekomst de nu reeds bestaande behoeften nog verder zal doen toe- nemen, ligt voor de hand. Aangezien een goede gezondheid van eminent belanq is voor leder mens en derhalve ook voor de gemeen- schap juichen wij het zo intensieve gebruik van het Gezondheidshuis ten zeerste toe. Dat dit gebruik tot gevolg heeft dat tot uitbreiding moet worden overqe- gaan. is een feit dat naar onze mening als onvermijde- lijk dient te worden aanvaard. Hiervan uitgaande hebben wij opdracht gegeven tot het maken van een ontwerp voor het uitbreiden van het fjezondheidshuis op zodanige wijze, dat dit zal voldoen aan de eisen, welke daaraan thans en in de naaste toekomst mogen worden gesteld. Behalve met onze medisch-adviseur is over deze eisen ook overleg gepleegd met de huisartsen in onze qe- meente en met de specialisten, die aan de polikliniek verbonden zijn. Mede als resultaat daarvan zijn wij tot de overtui- ging gekomen, dat niet alleen het aantal behandel- vertrekjes voor diathermie en hoogtezon moet worden uitgebreid en dat ten behoeve van de polikliniek een tweede behandelkamer dient te worden ingericht, maar dat în aansluiting hierop ter beschikking van de betref- fende specialisten een z.g. doorlichtingsapparaat moet worden gesteld. Ook een eenvoudig laboratorium kan bezwaarhjk langer worden gemist. Blijkens de met de huisartsen gevoerde besprekingen zal dit laboratorium ook în belangrijke mate dienstbaar gemaakt kunnen worden aan dagelijkse onderzoekingen voor hun practijk. De gelukkige omstandigheid doet zich voor, dat ach-

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 32