107 30 November 1950. dienst worden genomen. Het nieuwe ontwerp bestaat uit twee functionele eenheden, n.l. de afdeling voor physische therapie (hoogtezon, diathermie, infra-rood enz.) en de polikliniek. Voor elk dezer beide eenheden is een verpleegster nodig, terwijl voor waarneming bij ziekte, verlof enz. een derde zuster in dienst genomen zal moeten worden. De exploitatie zal dus enerzijds met het salaris (plus sociale lasten) van deze kracht verzwaard worden; anderzijds echter zal minder uit- gegeven behoeven te worden aan tijdelijke hulp bij ver- lof en ziekte, terwijl voorts de baten uit de polikliniek zullen stijgen, doordat nu ook een internist hier patiën- ten zal kunnen behandelen. Onder mededeling, dat de Commissie voor de Volks- gezondheid zich geheel met dit plan van uitbreiding kan verenigen, nodigen wij U uit door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit het benodigde crediet voor deze uitbreiding beschikbaar te stellen. Heemstede, 22 November 1950. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 22 November 1950, met het advies van de Com- nxissie voor de Volksgezondheid; BESLUIT; Burgemeester en wethouders een crediet te verlenen; a. van 115.500.voor uitbreiding van het Gezond- heidshuis, op basis van de bij hun voorstel d.d. 22 November 1950 overgelegde plannen; b. van 24.500.voor aanschaffing van meubilair, stoffering, instrumenten en apparaten voor het Ge- zondheidshuis, alsmede voor tuinaanleg. Gedaan ter openbare raadsvergaderinq van 30 November 1950.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 34