30 November 1950. 4e Afd. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING V OLKCREDIETBANK. De Raden van de gemeenten Haarlem. Velsen Bever- wijlc Heemstede, Bloemendaal, Zandvoort, Heemskerk en tiaarlemmerliede en Spaarnwoude; Gelet op het bepaalde bij het Kon. Besluit van 17 oeptember 1944 (Staatsblad 1944 No. E 93) zoals dat is gewijzigd bij de Wet van 27 Mei 1948 (Staatsblad INo. 1 215) BESLUITEN L Het bij besluit van de burgemeesters van Haarlem Velsen, Beverwijk, Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort van 15 October 1941 gevormd rechts- persoonlijkheid bezittend lichaam ,,De Volks- credietbank van Haarlem en omliggende gemeen- ten hierna genoemd de Volkscredietbank, te handhaven. II. De bij genoemd besluit van 15 October 1941 voor dat lichaam vastgestelde bepalingen behoudens art. 14, hetwelk zijn betekenis sindsdien heeft ver- loren en met vervanging in art. 15 en art. 25 van de woorden „den Commissaris" door de woorden ,,Gedeputeerde Staten" en in art. 25 de woor- den „De Burgemeester van Haarlem" door de woorden „De Raad van de gemeente Haarlem" opnieuw vast te stellen als volgt: Artikel 1. Voor de Volkscredietbank wordt ingesteld het or- gaan: De Raad van Bestuur. De Raad van Bestuur is gevestigd te Haarlem. Artikel 2. j Du ,V°lkscredietbank heeft tot taak te voorzien in de behoefte aan consumptief- en noodcrediet van de înwoners van de tot deze gemeenschappelijke reqeling toegetreden gemeenten en haar medewerking te ver- ienen bij het herstellen van het geldelijk evenwicht van de credietaanvragers.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 36