108 30 November 1950. Zij exploiteert daartoe een bank onder dagelijkse lei- ding van een directeur als gemeentelijke geldschietbank in de zin van de Geldschieterswet en als gemeentelijke bank van lening in de zin der Pandhuiswet 1910 (S. 321). Artikel 3. Voor de regeling van de exploitatie der Volkscrediet- bank, alsmede ter voldoening aan het bepaalde in de artt. 3, 4 en 5 van de Geldschieterswet en in de artt. 3, 4 en 5 van de Pandhuiswet 1910 (S 321) stelt de Raad van Bestuur een reglement vast. Artikel 4. De Raad van Bestuur bestaat uit zoveel leden als gemeenten tot deze regeling zijn toegetreden. Het bestuur van elke gemeente benoemt één lid en een plaatsvervangend lid. Een plaatsvervangend lid treedt bij verhindering van het lid in diens rechten en functies. Artikel 5. Voorzitter van de Raad van Bestuur is het door het bestuur der gemeente Haarlem benoemde lid. De Raad van Bestuur benoemt uit zijn midden twee leden, die met de voorzitter het dagelijks bestuur vor- rn.en. De Raad van Bestuur benoemt een secretaris en stelt diens bezoldiging vast. De secretaris moet zijn woonplaats hebben in de gemeente Haarlem. Ongeacht het bepaalde in het huishoudelijk reglement met betrek- king tot het houden van hoofdelijke stemming in de Raad van Bestuur of het dagelijks bestuur, beslist bij staking der stemmen de stem van de voorzitter. Artikel 6. De Raad van Bestuur is belast met het bestuur van de Volkscredietbank voorzover dat niet bij deze ge- meenschappelijke regeling is opgedragen aan het dage- lijks bestuur. Artikel 7. Onverminderd het overigens in deze gemeenschappe- lijke regeling bepaalde en behoudens het bepaalde in -aBflwwBafe

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 37