98 30 November 1950. 2e Afd. BOUW VAN 98 MIDDENSTANDSWONINGEN EN 15 GARAGES. Aan de Raad. Sedert 1945 heeft de bouw van woningen vanwege de gemeente zich moeten beperken tot 19 woningen aan de Vijfherenstraat en het Wiekenplein, 53 wonin- gen in de Provinciënbuurt en 14 duplexwoningen aan de Javalaan, terwijl in aanbouw zijn 8 eengezins- en 9 duplexwoningen in de Provinciënbuurt. Ter voorzie- ning in de behoefte aan kleine middenstandswoningen kon tot nu toe nog niets worden gedaan. Een gevolg hiervan is, dat voor sommige woningen van de gebouwde complexen bewoners moesten worden aangewezen, die zeer wel in staat moeten worden geacht een wat grotere woning te bewonen en wat meer huur te be- talen. Op ons voorstel werd in Uw vergadering van 31 Augustus 1950 besloten om van de heer W. A. Dölle- man, notaris te Santpoort en consorten ten behoeve van de volkshuisvesting te kopen enige percelen grond gelegen ten noorden van de Joh. Verhulstlaan (Rb. No. 69). Door de ligging van dit terrein leent zich dit uit- stekend voor de bouw van kleine middenstandswonin- gen. Wij gaven opdracht aan architect B. J. J. M. Stevens te Haarlem om hiervoor een schetsplan te ontwerpen. Uit het van hem ontvangen plan blijkt, dat ter plaatse 98 woningen en 15 garages zouden kunnen worden gesticht. Zoals uit de voor ter in- zage gelegde tekeningen blijkt, is bij het ontwerpen van dit plan afgeweken van de gewone bouwwijze en is de z.g. strokenbouw toegepast, waartussen dan ge- meenschappelijke tuinen komen te liggen. Wij menen, dat met dit plan een aantrekkelijk geheel wordt verkregen en dat deze woningen ook door de toekomstige bewoners zullen worden gewaardeerd. De inhoud bedraagt ongeveer 310 M3. De woningen worden 6.80 M breed en 7 M diep. Zij bevatten be- neden een kamer van 3,5 bij 7 M, een hall van 3 bij 3 M en een keuken. Boven zijn geprojecteerd 3 slaap-

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 3