109 30 November 1950. 2e Afd. MEUBELEN EN LEERMIDDELEN KLEUTER- SCHOLEN. Aan de Raad. Bij de inrichting van de klassen van de openbare kleuterscholen is gerekend op een plaatsing van 36 leerlingen per klas. Ook bij de aanschaffing van leer- middelen is op dit getal gerekend. Inmiddels blijkt echter het aantal aanmeldingen voor dit onderwijs aan- - merkelijk groter te zijn dan het aantal beschikbare plaatsen. Wij menen daarom, dat er aanleiding aanwezig is om, voor zover de plaatsruimte in de lokalen dit toelaat, het aantal plaatsen iets uit te breiden. Dit zouden wij tot 4 per klas willen beperken. Daarmede wordt een klassebezetting van 40 leerlingen bereikt, hetgeen ook de gemiddelde klassebezetting is waarvan wordt uit- gegaan in de memorie van toelichting bij het wetsont- werp tot regeling van het kleuteronderwijs. Om aan ons voornemen uitvoering te kunnen geven, is het nodig over te gaan tot de aanschaffing van 6 X 4 24 stoeltjes en tafeltjes, waarvan de kosten, inclusief vracht, worden geraamd op rond 750.en tot uitbreiding der leermiddelen, waarvoor per school nodig is ongeveer f 250.of voor 3 scholen totaal f 750.Het totaal benodigde crediet wordt dus ge- raamd op rond f 1500.waarvan het eerste gedeelte is af te schrijven in 20 jaar en het tweede gedeelte in 10 jaar. Wij stellen U voor genoemd crediet beschikbaar te willen stellen en hiervoor bijgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 22 November 1950. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 45