1 10 30 November 1950. 4e Afd. 22e WIJZIGING DER ALGEMENE POLITIEVERORDENING. Ingevolge het bepaalde bij artikel 112e lid, van het Besluit Bezettingsmaatregelen vervallen per 1 Decem- ber 1950 ook enkele wijzigingen, welke gedurende de bezettingstijd in de algemene politieverordening dezer gemeente zijn aangebracht. Het is noodzakelijk in enkele der onderwerpen, welke daarbij waren geregeld, opnieuw te voorzien. Bij het ontwerpen der nieuwe voorschriften is reke- ning gehouden met in de praktijk opgedane ervaringen, hetgeen moge blijken uit de minder strenge bepalingen omtrent het vasthouden van honden. Voorts is ons bij de toepassing van Uw besluit van 29 September 1949 No. 69 gebleken, dat het in som- mige gevallen, b.v. in verband met de geringe hoogte van het gebouw of de aanwezigheid van hoog opgaand geboomte. het aanbrengen van een bliksembeveiliging op het gebouw als een te zware eis kan worden be- schouwd. Een mogelijkheid tot het verlenen van ont- heffing mag daarom o.i. hier niet ontbreken. Ook wordt het als een bezwaar gevoeld, dat niet uitsluitend de eigenaars of eventueel de beheerders der op de lijst ex art. 149 d der algemene politieverorde- ning geplaatste gebouwen verplicht zijn te voldoen aan het in het le en 2e lid van art. 149f dier verordening gestelde, doch dat de daar aangegeven verplichtingen kunnen worden afgewenteld op de gebruiker, dus huur- der. Wij zijn van mening, dat deze afwenteling niet juist is en dat daarom de mogelijkheid daartoe dient te vervallen. Onder mededeling dat de Commissie voor de Straf- verordeningen zich met onze zienswijze geheel kan ver- enigen, stellen wij U voor bijgevoegd ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 22 November 1950. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. De secretaris. N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 47