98 30 November 1950. zal komen om dit geheel volgens genoemde Premie- regeling te kunnen uitvoeren. In de afgelopen jaren is het aan onze gemeente toegekende bouwvolume steeds heel laag geweest. Hoewel te verwachten is, dat voor 1951 een groter bouwvolume beschikbaar zal worden gesteld dan voor 1950 te verwachten is een bouw- volume-toewijzing voor 3 jaren zal dit zeker niet voldoende zijn om naast dit gehele plan nog andere bouw mogelijk te maken en dit achten wij toch in elk geval wel noodzakelijk. Er is dringend behoefte aan de bouw van nieuwe woningen om daarmede in het ook thans nog bestaande woningtekort enigermate te kunnen voorzien. De thans in aanbouw zijnde 8 eengezins- en 9 duplexwoningen komen slechts in zeer geringe mate aan dit tekort tege- moet. Wij oordelen de behoefte aan sterkere bouw van dien aard, dat wij van mening zijn dat de gemeente er zelf een financieel offer voor over moet hebben om dit plan te kunnen doorvoeren. Wij stellen U daarom voor een gedeelte van dit plan, en wel 50 woningen en 9 garages, voor eigen risico, dus zonder premie vol- gens de Premieregeling Woningbouw 1950. te bouwen en het ongedekte gedeelte van de stichtingskosten te bestrijden door te beschikken over een gedeelte van de reserve van de gemeente. Wij herinneren er hierbij aan dat bij de bouw van middenstandswoningen in 1920 de gemeente ook een gedeelte van de onrendabele stichtingskosten op zich nam. Het gedeelte van 50 woningen en 9 garages zouden wij zo spoedig mogelijk in uitvoering willen brengen, terwijl voor de resterende 48 woningen premie ge- vraagd kan worden, volgens meergenoemde regeling, om daarna ook de bouw hiervan spoedig ter hand te kunnen nemen. Door de bouw van 50 woningen in de vrije sector derft de gemeente een bijdrage van 50 X f 4310, 215.500,Doordat dit plan een gedeelte uitmaakt van een groter geheel is het niet ondenkbaar, dat de stichtingskosten wat meevallen, zodat met de hiervoor genoemde huren een geringer kapitaalbedrag als on- rendabel overblijft dan genoemde 215.500,in welk geval het putten uit de reserve tot dit lagere bedrag

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 5