99 30 November 1950. 2e Afd. BETEGELING SPEELTERREIN. Aan de Raad, Het ten Zuiden van het Julianaplein en tussen de Heemsteedse Dreef en de Eikenlaan gelegen speelterrein is als algemeen speelveld in gebruik bij de jeugd uit die omgeving. Er is een zandbak aanwezig langs de Eiken- laan voor de jonge kinderen, terwijl het terrein zelf voor de grotere jeugd dienstig is. Het is met graszoden be~ dekt. Door de lage ligging van het terrein en door het geregeld spelen daarop is deze grasmat niet goed te houden. Een gevolg hiervan is, dat het speelterrein gedurende een groot deel van het jaar op een modder- poel gelijkt, terwijl daarvan in een ander deel van het jaar de stof opwaait. Deze toestand brengt mede, dat het veld niet zo intensief kan worden bespeeld als redelijkerwijze ver- wacht zou mogen worden. Uit een ter plaatse ingesteld onderzoek is gebleken, dat betegeling van dit terrein de enige oplossing is om blijvend een goede toestand te scheppen. Wij stellen ons voor, dat de zandbak kan blijven liggen op de plaats waar deze nu ligt, doch dat hierlangs een af- rastering komt van 4 meter hoog, ter bescherming van de spelende jeugd. Door meer oostelijk op dit terrein eenzelfde afrastering te plaatsen ontstaat een voor voet- balspel geschikt gedeelte, terwijl door de afrasteringen zoveel mogelijk voorkomen wordt, dat de bal op straat terecht komt. Langs de kant van de Heemsteedse Dreef blijft dan nog een gedeelte over dat voor rustiger spel benut kan worden. Aan de Zuidzijde van het voor voet- balspel bedoelde gedeelte kunnen lage paaltjes geplaatst worden voor afbakening hiervan. Op een voor U ter inzage gelegde tekening is een en ander nader aan- gegeven. De kosten van de betegeling worden geraamd op /11.300.— en die voor de te plaatsen afrasteringen en afscheidingen op 2.500.zodat, om dit speelveld goed in orde te maken, een crediet nodig is van 13.800.hetwelk in 20 jaar afgeschreven zou kunnen worden.

Raadsnotulen Heemstede | 1950 | | pagina 9