35 25 April 1951. 2e Afd. 3e WIJZIGING VERORDENING PRIJZEN GAS, WATER EN ELEQTRICITEIT. Aan de Raad. In de begroting voor het gasbedrijf en voor het elec- triciteitsbedrijf voor 1951 is gerekend op een gemiddel- de kolenprijs van f 40.50 per ton. De tarieven behoefden toen geen verhoging te ondergaan. Wel werd onzerzijds bij de behandeling van de begrotingen reeds aangekon- digd, dat de tijd zou kunnen komen, dat een verhoging niet onvermijdelijk zou zijn. Met ingang van 1 April j.l. zijn de kolenprijzen zeer aanzienlijk gestegen. Er zal thans voor het gasbedrijf voor dit jaar gerekend moeten worden op een gemid- delde kolenprijs van f 48.en voor het electriciteits- bedrijf gemiddeld f 53.50. Het zal U duidelijk zijn, dat een verhoging van de prijs van gas en electriciteit thans niet voorkomen kan worden. Zoals U uit de opgemaakte begrotingswijzigingen kunt zien, kunnen de uit de kolenprijsstijging voort- vloeiende hogere lasten worden gedekt wanneer de gas- prijs wordt verhoogd met 1 cent per m3 en de stroom- prijs met 2 cent per kWh. Daarin is de straatverlichting niet begrepen. Bij handhaving van de bestaande ver- lichting zouden de kosten met rond f 15.000.stijgen en zou daar dus dekking voor gevonden moeten wor- den. Wij achten het echter mogelijk en in deze tijd ook geboden, dat deze kosten worden opgevangen door het toepassen van een in sommige opzichten vrij drastische bezuiniging op de straatverlichting. Door een lagere raming van het gas- en stroomverbruik voor dit doel kan de raming van de uitgaven gelijk blijven. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor, de gasprijs met 1 cent en de stroomprijs met 2 cent te verhogen, met welk voorstel de commissie voor de be- drijven zich geheel kan verenigen. Een ontwerp-besluit wordt U hiervoor ter vaststelling aangeboden. Heemstede, 18 April 1951. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 5