36 25 April 1951. 2e Afd. BOUW 17 DUPLEX- EN 8 EENGEZINS- WONINGEN AAN DE GELDERLANDLAAN. Aan de Raad. Zoals onzerzijds in Uw vergadering werd medege- deeld waren bij ons plannen in overweging om in de provinciënbuurt verder door te gaan met de bouw van duplex- en eengezinswoningen. Architect Koster heeft op ons verzoek plannen ontworpen voor de bouw van 17 duplex- en 8 eengezinswoningen aan de Gelderland- laan. Hoewel de door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting uitgevaardigde bouwstop is verlengd, zijn wij van mening, dat genoemd plan zo ver voor- bereid dient te worden, dat tot uitvoering daarvan kan worden overgegaan, zodra de bouwstop afloopt. Van de 17 duplexwoningen zullen 15 een inhoud krijgen van 305 m3 en 2 van 337 m3, terwijl de inhoud van de eengezinswoningen rond 280 ms zal worden. Indien U zich met het plan kan verenigen, zal voor deze bouw Rijksbijdrage worden gevraagd krachtens de gewijzigde beschikking bijdragen woningwetbouw 1950, terwijl voor de kosten van duplexvoorzieningen weder geldt, dat deze in 10 jaar moeten worden afge- schreven en dat de huur van deze woningen 50 hoger mag zijn dan normaal. De normale huur dient te worden gesteld op het be- drag, dat op 31 December 1949 werd betaald voor soortgelijke vöör 27 December 1940 tot stand gekomen woningen, vermeerderd met 30 Voor de grond wordt dezelfde prijs aangehouden als voor de plannen voor de 53 woningen en voor 9 du- plex- en 8 eengezinswoningen met goedkeuring van het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting is gedaan. Hieronder volgen enkele financiële gegevens omtrent de plannen.

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 7