45 28 Juni 1951. commies, hoofdcommies A of referendaris en die het radicaal bezitten van Mr. in de rechten genieten daar- voor een jaarlijkse toelage van 200.—. Ambtenaren, niet hoofd van een tak van dienst zijnde, die het radicaal van Ingenieur bezitten, genieten daar- voor een jaarlijkse vergoeding van 200. Artikel 13. Indien de bruto-wedde van een ambtenaar, ver- meerderd met toelagen doch met uitzondering van de kindertoelage, minder bedraagt dan 1500.— per jaar en hij naar het oordeel van burgemeester en wethouders: a. in de vervulling van zijn functie een volledige dag- taak vindt en, b. niet kan inwonen bij het gezin, waartoe hij behoort, kunnen burgemeester en wethouders bepalen, dat aan hem bij wijze van tijdelijke maatregel een tijdelijke pen- siontoelage wordt verleend, waarvan het bedrag ten hoogste gelijk zal mogen zijn aan het verschil tussen 1500,— en zijn bruto-wedde als hierboven bedoeld. De pensiontoelage kan slechts worden toegekend voor een termijn van telkens ten hoogste drie maanden. Artikel 14. I Aan de mannelijke ambtenaar, vallende onder arti- kel 2, die gehuwd of gehuwd geweest is en de 23-jarige leeftijd heeft bereikt, wordt een huwelijkstoelage toe- gekend van 228.— per jaar, met dien verstande, dat de som van het salaris en de huwelijkstoelage niet mag stijgen boven het maximum van de voor hem geldende salaris-klasse en dat de som van de wedde en huwelijks- toelage nimmer meer mag bedragen dan 2544,— per jaar. 2. Het bepaalde in het vorige Iid is mede van toe- passing op de vrouwelijke ambtenaar van ten minste 23 jaar, die gehuwd geweest is en niet is hertrouwd. 3. De huwelijkstoelage gaat in op de eerste dag van de maand, waarin de aanspraak is ontstaan. 4. Voor de toepassing van dit artikel komen niet in aanmerking de ambtenaren, die de door burgemeester en wethouders aangewezen ambten bekleden, alsmede;

Raadsnotulen Heemstede | 1951 | | pagina 12